• تاریخ: آبان 13, 1395
 • شناسه خبر: 13641

سومین نشست هم اندیشی انجمن مردمی توسعه چاراویماق

سومین نشست هم اندیشی انجمن مردمی توسعه شهرستان چاراویماق با محوریت پرسش و پاسخ از شهرداری وشورای شهر قره اغاج با سوال های تند و جواب های صریح بر گزار شد ...

به گزارش ندای چاراویماق سومین نشست هم اندیشی انجمن مردمی توسعه شهرستان چاراویماق با محوریت پرسش و پاسخ از شهرداری وشورای شهر قره اغاج بر گزار شد

photo_2016-11-03_19-37-34

فرماندار شهرستان چاراویماق در این نشست با بیان اینکه مردم هر منطقه باعث پیشرفت و توسعه ان منطقه هستند گفت: مردم منطقه چاراویماق باید استین های خود را بالا ببرند چرا که اگر اراده مردم باشد چاراویماق زودتر به توسعه خواهد رسید

بلالزاده با بیان اینکه کشور ایران ثروتمند ترین کشور از نظر منابع می باشد گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود اینکه تنها ۱ درصد جمعیت جهان را دارد ولی به لطف خداوندگار ۱۳درصد منابع کل جهان در کشور ما قرار داد و ما باید بتوانیم با اسیب شناسی موانع توسعه در جهت آبادانی کشور و منطقه خود تلاش کنیم

وی در ادامه به پتانسیل های چاراویماق اشاره کرد و گفت که در سال جاری بالغ بر ۸۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری کرده ایم

فرماندار شهرستان چاراویماق در ادامه سخنان خود به جاده میانه میاندواب نیز اشاره کرد و گفت نبض و تنفس شهرستان چاراویماق جاده میانه به میاندواب است  که به حمد خداوند سبحان ان شالله سال بعد جاده میانه تا میانداب را افتتاح خواهیم کرد

در ادامه جلسه شهردار ورییس شورای اسلامی به پرسش های اعضای انجمن مردمی توسعه چاراویماق پاسخ دادند.

photo_2016-11-03_19-36-59

علی لازمی شهردار قره اغاج ضمن تشکر از انجمن مردم نهاد توسعه چاراویماق به پرسشی در مورد عملکرد سال گذشته پرداخت وگفت:مهمترین و اصلی ترین الویت شهرداری در سال گذشته اسفالت معابر و کوچه ها بوده است.

وی با اشاره به اسفالت ریزی شهرک فرهنگیان گفت:۹۰ درصد کوچه ها و معابر شهر را اسفالت کرده ایم و تنها چند مورد خاص که مشکل اب و فاضلاب داشتند باقی مانده است.

لازمی تجهیز پارک های محلی و ملت در سطح شهر را به وسایل بازی از اقدامات انجام گرفته در سال گذشته دانست و اظهار کرد: اگر هوا مساعد باشد خیابان مطهری را به بلوار تبدیل خواهیم کرد.

وی در ادامه جواب دهی به پرسش های اعضای انجمن به خیابان جهاد(روبروی وادی رحمت)اشاره کرد و گفت در صورت مساعد بودن هوا اسفالت ریزی خواهد شد.

لازمی در پاسخ به سوالی در مورد عدم توجه به مبلمان شهری اظهار داشت: ما هم علاقه داریم به مبلمان شهری برسیم ولی به خاطر نداشتن درامد پایدار از مردم شهر شرمنده شده ایم.

وی در ادامه گفت: عمده مشلات ما هذینه های جاری هستش به طوری که ماهیانه بالغ بر ۱۱۰میلیون تومان صرف هذینه های جاری میشود.

لازمی در پاسخ به اینکه برنامه های اتی شهرداری چیست گفت:شهرداری در نظر دارد به جهت رفاه همشهریان و مسافران گرامی مجتمع چند منظوره ای در شهر ایجاد کند که این مجتمع شامل تالار و هتل و هایپر مارکت خواهد شد که هم برای منطقه مفید خواهد بود و هم برای شهرداری منبع در امد خواهد شد.

شهردار قره اغاج در توضیح به اینکه استخر چاراویماق در کدام مرحله می باشد جواب داد:در شرف عقد قرارداد با پیمانکار هستیم و ان شالله در اینده نزدیک شاهد کلنگ زنی خواهیم بود.

photo_2016-11-03_19-37-15

محمد پور رییس شورای اسلامی شهر قره اغاج نیر در پاسخ به سوالی در موردعدم مکان مناسب برای اسکان مسافران گفت: در ورودی شهر مکانی به جهت ایجاد پارک مسافر در نظر گرفته شده است که ان شالله سال اینده عملیات اجرای ان شروع خواهد شد.

محمد پور نیم نگاهی هم به اعتبارات شهرداری زد و گفت که شهرداری تنها ۲۴ میلیارد ریال اعتبار داشت که ۶۰درصد ان صرف هذینه های جاری شد و ما تنها با ۴۰ درصد یعنی مبلغی حدود ۱میلیاد تومان اعتبارات عمرانی را انجام میدهیم.

محمد پور در پاسخ به سوالی در مورد انباشته شدن زباله ها در جوی های اب گفت: سطل های جدیدی همراه با یک ماشین پرس کن خریداری شده است که طی چند روز اینده در سطح خیابان امام اجرا خواهد دشد.

رییش شورای اسلامی شهر قره اغاج در پاسخ به اینکه محدوده شهر قره اغاج نیاز به افزایش دارد گفت:۲۵هکتار از زمین های اطراف شهر قره اغاج به جهت ملحق شدن به شهر پیش بینی شده است.

محمد پور در پاسخ به سوالی در مورد بلاتکلیف قرار گرفته دره جنب کمیته امداد گفت: قرار بود مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات مدیریت بحران به شهرداری تخصیص داده بشه که تا این لحضه هنوز محقق نشده است.

 

photo_2016-11-03_19-37-47 photo_2016-11-03_19-37-34 photo_2016-11-03_19-37-31 photo_2016-11-03_19-37-28 photo_2016-11-03_19-37-19

به گزارش ندای چارایماق انجمن مردمی توسعه چاراویماق با هدف رشد و پیشرفت چاراویماق با اعضای از دل مردم منطقه تاسیس شده و این سومین نشست انجمن بود.

انجمن در نظر دارد که در روزهای آتی جلسه پرسش و پاسخ را با کلیه ادارات شهرستان برگزار کند.

علاقمندان می توانند در صورت ملحق شدن به انجمن با اقای رسولی در تماس باشند.

انتهای پیام

 

 

 

 

 • علیرضا - آبان 13, 1395 در 9:27 ب.ظ

  سلام
  قبلا از زحمات شما بعنوان فعال رسانه ای شهرستان نهایت تقدیر را دارم
  و اما بعد ، از روند جلسه فوق و برنامه ریزی و اقدامات از پیش تعیین شده در جلسه برای خوشنام کردن شورا و شهرداری در اذهان عمومی و جوابهای عوام فریبانه ی بدون کنکاش جلسه هم شما خبر دارید و هم بنده

  جای تاسف آنجاست که شما هم با این نوع خبررسانی در به نتیجه رساندن هدف جلسه گام خوبی را بر می دارید .
  جناب آقای عباس زاده عزیز حداقل در این خبر تنظیمی که جهت درج در سایت تان به شما سر مشق داده شده یه چند جمله هم از ثبت و ضبط های خودتان می آوردید چون بنده شاهد بودم که با چه دقتی می نوشتید . متاسفانه از ندیده و ننوشته هایتان که بعد از ترک جلسه اتفاق افتاد بیشتر خبر دارید تا از مشاهدات خودتان .
  به هر حال خدا همه ما را به راه راست هدایت فرماید . انشا۶الله