• تاریخ: آبان 11, 1395
  • شناسه خبر: 13582

آغاز برداشت زعفران از مزارع چاراویماق

مدیر جهاد کشاورزی چاراویماق گفت: در سومین سال کاشت زعفران در چاراویماق، برداشت این محصول از ۲۰ هکتار از اراضی زیر کشت زعفران در این شهرستان آغاز شد. ...

 

به گزارش ندای چاراویماق به نقل از ایرنا، مجید احمدی در بازدید از مراحل برداشت این محصول افزود: تغییرات اقلیمی در چند سال اخیر، آب و هوای این شهرستان در جنوب آذربایجان شرقی را برای کشت زعفران مساعد کرده و این محصول از ۲ سال پیش در روستای خرم درق این شهرستان به صورت آزمایشی کشت شده است.

DSC07943
وی افزود: در سال ۹۲ به عنوان سال نخست کاشت، یک هکتار از اراضی این روستا به صورت آزمایشی به کاشت زعفران اختصاص یافت و با موفقیت آمیز بودن آن این مقدار در سال جاری به ۲۰ هزار مترمربع افزایش یافت.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چاراویماق با بیان اینکه محصول زعفران این شهرستان از نظر کمیت و کیفیت در سطح خوبی قرار دارد، گفت: در این شهرستان میزان برداشت زعفران ۳ کیلوگرم در هر هکتار است و مزایایی نظر اشتغالزایی و درآمدزایی بالا را برای کشاورزان به همراه دارد.

DSC07921
احمدی یادآور شد: با توجه به اینکه زعفران در مناطقی با شرایط خاص که دارای زمستان ملایم و تابستان گرم و خشک باشد به عمل می آید، گفت: روستاهای مناطق کوهستانی این شهرستان برای کشت زعفران مد نظر قرار گرفته است و کشت آن بیشتر در اراضی کم بازده و شیبدار که باعث تثبیت خاک نیز می شود، انجام می گیرد.

DSC07936
وی افزود: زعفران در مقایسه با کشت گندم و جو در مناطق کوهستانی و اراضی شیبدار، بیش از ۲۰ برابر درآمد کشاورزان را افزایش می دهد.
وی زمان گل دهی محصول زعفران را از اواخر مهر تا اواخر آبان بیان کرد و افزود: از ویژگی های شاخص محصول زعفران نیاز به آب کم است که در بهار و تابستان احتیاج به آب ندارد و می تواند جایگزین محصولات پر آب شود.
وی نیاز نداشتن به ماشین آلات کشاورزی برای برداشت، متقارن نبودن زمان برداشت این محصول با دیگر محصولات کشاورزی و به کارگیری بیشتر روستاییان را از دیگر مزیت های کشت محصول گران قیمت زعفران بیان کرد.
احمدی گفت: کشت زعفران به طور کامل به روش ارگانیک انجام می گیرد و از هیچ سم و کود شیمیایی برای پرورش این محصول استفاده نمی شود

.DSC07944
فرماندار چاراویماق نیز در این مراسم حمایت از کشاورزانی که به کاشت زعفران مشغول هستند را ضروری دانست و گفت: در صورت تشویق بیشتر کشاورزان به کاشت زعفران، این محصول می تواند چاراویماق را به قطب کاشت زعفران در جنوب آذربایجان شرقی تبدیل کند.
رحیم بلال زاده با اشاره به حمایت همه جانبه دولت از کشاورزان گفت: به دلیل کمبود آب در منطقه، کشاورزان بهتر است محصولاتی که نیاز به آب کم دارند را زراعت کنند.
محصول گران قیمت زعفران در اقصی نقاط جهان طرفداران زیادی دارد؛ دم کرده زعفران مقوی معده، مسکن سرفه و دندان درد بوده و برای درمان سنگ مثانه، تقویت بینایی چشم، رفع جوش و خارش بدن و درمان سخت زایی کاربرد دارد.
چاراویماق با سه هزار و ۷۰۰ نفر بهره بردار بخش کشاورزی دارای ۷۲ هزار هکتار اراضی دیم و آبی است؛

محصولات عمده بخش کشاورزی چاراویماق گندم و جو، بنشن، علوفه، تره بار و محصولات باغی و فرآورده های لبنی، عسل، چغندرقند، دانه های روغنی، انواع صیفی و پوست است.
شهرستان چاراویماق با حدود ۳۵ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.