• تاریخ: شهریور 25, 1395
  • شناسه خبر: 12637

تخصیص ۱۵۰میلیارد ریال اعتبار برای محرومیت زدایی در چاراویماق

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان آذربایجان شرقی از تخصیص ۱۵۰میلیارد ریال اعتبار برای محرومیت زدایی در چاراویماق خبر داد و گفت: این اعتبار برای رونق اقتصاد مقاومتی در مناطق روستایی، اشتغالزایی برای جوانان و محرومیت زدایی صر ...

به گزارش ندای چاراویماق،  به نقل از ایرنا؛صفر قائمیان در جلسه حمایت از صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در چاراویماق به فعالیت قرارگاه بسیج سازماندگی اشاره کرد و افزود: این قرارگاه خدمت به قشر محروم جامعه و ایجاد اشتغال برای جوانان روستایی را در دستور کار دارد.
وی گفت: در سال جاری ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای محرومیت زدایی در هر یک از شهرستان های اهر، هوراند، ورزقان، میانه، چاراویماق، هشترود و خداآفرین اختصاص یافته است.
وی تعامل با دستگاه های دولتی را از رویکردهای بسیج سازندگی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۱۸ دستگاه دولتی آذربایجان شرقی در کارهای عمرانی با این قرارگاه قرار داد همکاری دارند.
فرماندار چاراویماق نیز بر توجه به اشتغالزایی در مناطق روستایی تاکید کرد و گفت: در زمان حاضر فرمانداری به احصاء ظرفیت های شهرستان در جهت اشتغالزایی اقدام کرده و در چهار بخش مهم سرمایه گذاری در شهرستان به ایجاد در کارگاه های زود بازده را شناسایی کرده است.
رحیم بلال زاده به نقش بسیج سازندگی در محرومیت زدایی از روستاها نیز اشاره کرد و گفت: نقش بسیج سازندگی در عمران و توسعه روستایی و توانمندسازی روستاها چشم گیر است.
فرماندار چاراویماق اولویت های سرمایه گذاری این شهرستان را در بخش های صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری دانست و سرمایه گذاری در این بخش توسط قرار گاه بسیج سازندگی آذربایجان شرقی را خواستار شد.
۵