• تاریخ: شهریور 3, 1395
  • شناسه خبر: 12316

گفتگوی تلویزیونی فرماندار شهرستان با برنامه سحر لر شبکه سهند

فرماندار شهرستان چاراویماق امروز چهارشنبه سوم شهریور ماه در گفتگوی زنده تلویزیونی حاضر شد و با لنز برنامه سحر لر به گفتگو پرداختند ...

ggjj
به گزراش ندای چاراویماق،‌فرماندار شهرستان چاراویماق  امروز چهارشنبه سوم شهریور ماه در گفتگوی زنده تلویزیونی حاضر شدند و با لنز برنامه سحر لر به گفتگو پرداختند
بلالزاده ابتدا هفته دولت را به همه دولت مردان تبریک گفت و سلام و دورود به پیشگاه شهیدان به خصوص شهیدان دولمترد فرستاد.
سپس به موقعیت جغرافیایی شهرستان چاراویماق پرداخت و گفت:شهرستان چاراویماق جنوبی ترین شهرستان استان آذربایجان شرقی است که از طرف شرق با شهرستان میانه و شهرستان زنجان ،از طرف شمال با شهرستان هشترود ،از طرف غرب با شهرستان مراغه و از سمت جنوب با شهرستان های استان آذربایجان غربی هم جوار هست.
جمعیت شهرستان ۳۳۰۰۰نفر میباشد و وسعت شهرستان نیز ۳۲۰۸ کیلومتر مربع میباشد که به لحاظ وسعت که ۷ درصد مساحت استان را در بر گرفته است دومین شهرستان استان است .
وی درمورد فعالیت های عمده اقتصادی شهرستان گفت:فعالیت عمده شهرستان که مردم در این شهرستان به آن مشغول هستندکشاورزی است که عمدتا به صورت کشت دیم گندم و نخود انجام می پذیرد.
مردم در بخش کشاورزی ۷۵ درصد از فعالیت هارا به خود اختصاص داده اند و ۲۰درصد هم در حیطه دامپروری مشغول به فعالیت هستند و ۵ درصد باقیمانده مختص فعالیت های معدنی است که در حال حاضر به صورت نیمه فعال پیگیری میشود.
آقازاد مجری برنامه سحر لر در این باره پرسش نمودند که اقداماتی که دولت در این شهرستان انجام نموده وقرار است در هفته دولت افتتاح شود به چه شرحی میباشد؟
بلال زاده در پاسخ به این سوال گفت:در بخش کشاورزی دولت تدبیر و امید تقریبا ۵/۷ کیلومتر کانال کشی آبیاری صورت صورت گرفته است که مانع هدر رفت آب میشود و آب به آسانی بر سر مزارع منتقل میشود.
۲۸ استخر پلی مری و بتونی در مزارع کشاورزی احداث شده است که موجب تقویت بنیه کشاورزی شهرستان شده است.
تقریبا ۸۰ هکتار از مزارع تحت پوشش آبیاری زیر فشار قرار گرفته شده است و با توجه به بحران آبی که پیش بینی میشود و شهرستان چاراویماق نیز در رابطه کمبود آب با مشکل مواجه است می تواندطرح خوبی باشدئ که از سوی مدیریت محترم جهاد کشاورزی اجرا شده است.
آقازاد سوال دیگری مطرح نمودکه در هفته دولت چه پروژه هایی قرار است در شهرستان افتتاح شود؟
فرماندار چاراویماق در این مورد گفت: در هفته دولت در شهرستان چاراویماق ۳۱ پروژه افتتاح خواهد شد که بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان را برای ۳۱ پروژه در نظر گرفته شده است .
عمده این پروژه در رابطه با گاز رسانی به روستا های شهرستان است که نزدیک ۱۱ میلیارد از این ۱۶ میلیارد صرف این امر خواهد شد .
در این دولت ۲۲ روستا در حال گاز رسانی است که ۸ روستا در همین هفته دولت افتتاح خواهد شد.
مجری برنامه سحرلر پرسید که در زمینه معدن چه فعالیت هایی در شهرستان صورت گرفته است ؟
فرماندار چاراویماق  پاسخ دادند:در شهرستان چاراویماق ۶۱نوع معدن از جمله معادن کائولن و سنگ های زینتی و معادن سنگ آهن و…وجود دارد ولی متاسفانه معادن شهرستان به صورت نیمه فعال فعالیت های خود را پیگیری میکنند.
در شهرستان ۳ کارخانه گچ وجود دارد که گچ شهریار مشغول به فعالیت میباشد و یکی دیگر از این کارخانه ها که گچ امین در بخش شادیان است با حضور شخصیت های استانی در هفته دولت افتتاح خواهد شد که این پروژه با مبلغ .۵/۳ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.
در بخش معدن در شهرستان چاراویماق معدن کوه بابا وجود دارد که خلوص آهن این کوه همان گونه که کارشناسان برآورد کرده اند نزدیک ۸۰ درصد است که این درجه خلوص به ندرت در معادن دیده میشود و بنده همین جا از سرمایه گذاران عزیز دعوت میکنم که در این شهرستان حاضر شوند و شروع به فعالیت کنند.
 مجری برنامه از فرماندار پرسید:با توجه به اینکه شهرستان چاراویماق در زمینه گردشگری بی همتا و بی نظیر هست چه اقداماتی در این زمینه و در مورد جذب گردشگر انجام گرفته شده و خواهد شد؟
در شهرستان چاراویماق آبگرم ها و همچنین چشمه اسرار آمیز پیر سقا وجود دارد که طبیعت بی نظیری را در این مناطق شاهد هستیم.
در آبگرم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری یکسری امکانات رفاهی اولیه از جمله سایبان ها و کمپ های چادر زنی احداث کرده است و همچنین در بخش خصوصی سرمایه گذاران در آبگرم مشغول احداث ساختمان های رفاهی برای گردشگران میباشند.
بنده این قول را می دهم که در۱۰سال آینده با شهرستان سرعین در زمینه توریستی و گردشگری رقابت خواهیم کرد.
ولی در مورد آبگرم منیشگه گفتنی است که در حال انعقاد قرار داد با پیمانکار هستیم که ان شاء الله این آبگرم به زودی فعال خواهد شد.
و با این اقدامات امیدواریم شهرستان پیشرقت چشمگیری در زمینه گردشگری ایجاد شود.
آقازاد از فرماندار شهرستان چاراویماق خواستار شد تا حرف های پایانی خود را با مردم شهرستان بگوید:

از مردم شهرستان نهایت تقدیر و تشکر را دارم چرا که از زمانی که بنده به این شهرستان رفته ام و مشغول خدمت به مردم هستم ،مردم با صفا و با وفای این شهرستان واقعا همکاری های کامل را با دولت دارند و مردمانی هستند که خدمت های جزئی مارا قدر دانی میکنند و بنده در این ارتباط از مردم غیور و فهیم شهرستان چاراویماق نهایت تشکر را دارم.و همچنین گفتنی است که شهرستان چاراویماق در زمینه تولید گندم رکورد چشمگیری را ثبت کرده است و پیش بینی ما در این زمینه تولید ۷۵ هزار تن گندم بود که الحمد االله تا به این لحظه این ۷۵ هزارتن گندم خریداری شده است و پیش بینی میشود که ۵هزار تن دیگر به رقم اضافه شود ما این آمار و ارقام و رکورد هارا مدیون لطف و نعمت های خداوند متعال و همچنین زحمات کشاورزان عزیز شهرستان هستیم.
آقازادمجری برنامه سحر لر با خواستار نعمت های الهی ویژه برای اهالی شهرستان چاراویماق این گفتگو را به پایان رساندند.
خبرنگار پایگاه خبری ندای چاراویماق : توحید حیدری

  • ایلدیریم - شهریور 6, 1395 در 3:43 ب.ظ

    با سلام

    جناب بلال زاده فرماندار محترم برنامه های در دست اقدام خود را برای مردم چاراویماق مطرح نمائید آیا حضرتعالی

    برای سالیان سال به چاراویماق خدمت خواهید کرد یک سال بیشتر به دوره بعدی دولت نمانده چگونه چاراویماق ده

    سال آینده به رقابت با سرعین فعلی هم تراز می شود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟