• تاریخ: مرداد 25, 1395
 • شناسه خبر: 12192

خبرهای ضد و نقیض در مورد جاده میانه-قره آغاج-میاندواب

چه خبر از جاده قره آغاج-میاندوآب، همان جاده ای که قرار است، چاراویماق را از این بن بست جغرافیایی خارج سازد. در این مقاله سعی کرده ایم بخشی از وعده و عیدهای مسئولان استانی و شهرستانی را پس از ۱۵ سال رسانه ای شدن این طرح ی ...

۸۵۲۰

به گزارش ندای چاراویماق؛  ابوالفضل معرفی در یادداشتی نوشت:

 

 

 

 

 

 

چه خبر از جاده قره آغاج-میاندوآب، همان جاده ای که قرار است، چاراویماق را از این بن بست جغرافیایی خارج سازد. در این مقاله سعی کرده ایم بخشی از وعده و عیدهای مسئولان استانی و شهرستانی را پس از ۱۵ سال رسانه ای شدن این طرح یادآور شویم. انتظار داریم مسئولان و سازمان های ذی صلاح در شهرستان، ستادی را برای پیگیری مطالبات به حق مردم شهرستان جهت بهره برداری هر چه سریع تر از این راه تشکیل شود.

🍀🍀

علیرضا بیگی در ۱۱خرداد ۱۳۹۱، در جمع مردم قره آغاج در مسجد صاحب الزمان(عج) این شهر ،خبری بسیار خوشایندی می دهد:
این پروژه ۹۵ کیلومتر طول داشته و هم اکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. مجموع پروژه محور مواصلاتی میانه – قره آغاج – میاندوآب ۱۸۶ کیلومتر است و تا سه ماهه نخست سال آتی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
🍀🍀
در سال ۸اردیبهشت ۱۳۹۲،مجری طرح احداث جاده میانه – قره آغاج می گوید: با تکمیل و بهره برداری کامل از این طرح زمینه اتصال استان آذربایجان غربی به طور مستقیم به اتوبان پیامبر اعظم فراهم می شود. این جاده که شهرستان های میانه را به چاراویماق و میاندواب را به اتوبان پیامبر اعظم(ص) متصل می کند، به طول ۸۴ کیلومتر بوده و با بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است. ‘داود وفای مهر’ افزود: بهره برداری کامل از این طرح موجب کاهش هزینه و زمان مسافرت مردم این استان به مرکز کشور می شود.
🍀🍀
خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال ۰۴/۱۱/۱۳۹۳ از قول اقای اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی، ضمن بازدید اجرای طرح جاده میانه – میاندوآب  می گوید: بزودی، این جاده افتتاح خواهد شد

اما در ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ در جریان بازدید آقای بلال زاده(فرماندار محترم چاراویماق) و نماینده محترم ، به خبرگزاری ندای چاراویماق، ضمن اظهار نارضایتی از پیشرفت فیزیکی این پروژه می گوید: با گذشت چهار سال از شروع این پروژه فقط ۲۵ درصد پیشرفت داشته است. هر چند دراین بازدید، نماینده محترم مجلس گفت: تلاش می شود اعتبار کافی برای ادامه و اتمام این طرح ملی جذب شود.

مردم چاراویماق هنوز  هم پس از گذشت بیش از یک دهه، پیگیر این مساله هستند و منتظرند تا این جاده افتتاح شود و انتظار دارند، مسئولین شهرستان، به صورت جدی این مساله را پیگیری کنند و امیدوارند که در دوران مسئولیت همین بزرگواران، این مساله برطرف شود.

چرا مردم چاراویماق و میانه پیگیر بهره برداری از این جاده هستند:

۱- اقتصاد هر شهر و منطقه ای، در ارتباط آن با دیگر مناطق جغرافیایی، رشدو توسعه می یابد، آیا وقت آن نرسیده است که این منطقه نیز با برقراری ارتباط با دیگر مناطق، توسعه یابد؟

۲-  اگر این جاده به بزرگراه پیامبر اعظم اتصال یابد، مسیر دسترسی مردم کشور از شرق به غرب دریاچه ی ارومیه، حداقل دو ساعت کاهش خواهد یافت

۳- تا حالا شده یک قلم کالا را از شهر قره آغاج و یک شهر دیگر قیمت کنید و ببیند چقد تفاوت قیمت دارند؟ هزینه ناوگان حمل و نقل در این شهرستان، به مراتب بیش از سایر شهرستانهای استان است، علت این امر هم در بن بست بودن این شهرستان جویا شوید سریعتر به پاسخ می رسید

۴- اگر مردم چاراویماق بخواهند به میاندواب سفر کنند، می بایست یک بار به دور خود بگردند، چرا نباید، نزدیکترین مسیر را انتخاب کنند و به جای اینکه ۳ ساعت رانندگی کنند در کمتر از یک ساعت به شهر میاندوآب دسترسی داشته باشند.

۵-قره آغاج نتوانسته سرمایه گذار جذب کند و علت این امر در همین است، چه کسی حاضر است پول خود را در جایی که حداقل های ممکن برای دسترسی به دیگر نقاط ندارد، سرمایه گذاری کند؟ شما از همان راهی که آمده اید باید بازدگردید حتی اگر قصد دارید به شهر میاندوآب که ۹۰ کیلومتر فاصله دارد. هر یک از اهالی منطقه، بارها به طرق مختلف شاهد بوده اند که شخص از مردم بومی منطقه که در زمانهای گذشته به دیگر مناطق کوچ کرده، دوباره سعی کرده  به منطقه بازگرد، ولی وقتی زمستان، به خاطر بدی شرایط مسیرهای مواصلاتی ناچار شده است، خود را در شهر حبس کنند، تا از تنها راه دسترسی به خارج از منطقه استفاده کنند، از ادمه ی ماندن در منطقه صرف نظر کرده است.

۵- اشتغال همیشه موتور توسعه ی شهر هاست، جوانان جویای کار می توانند از شرایط شغلی دیگر شهرهای همجوار استفاده کنند ولی وقتی شرایط برای آنها فراهم نشده باشد، مجبورند به شهرهای تهران و… سفر کنند و چه بسا درآنجا ماندگار شوند

 • ایلدیریم - مرداد 25, 1395 در 3:23 ب.ظ

  با سلام

  علل اصلی به پایان نرسیدن این پروژه جاده میانه قره آغاج تا میاندوآب بی توجهی مسئولین میباشد یک استاندار باید

  از اولین مرز تا آخرین خط مرز مابین استانی خود را در زیر ذره بین نگاه های خود قرار دهد وسعت دید استانداران آذربایجان

  شرقی و آذربایجان غربی کم بوده است یا بی خیال به موضوع همیشه نگاهی گذری به پروژه داشته اند لذا از آن مقامات

  درخواست می شود هرچه سریع تر به این معضل رسیدگی گردد وعده های تو خالی چه بسا فقط فقط برای رای آوردن

  در زمان پیش از انتخابات به مردم مظلوم داده اند پایان دهید امروز چاراویماق از بیابان های سیستان و بلوچستان از شهر

  شن های زابل عقب مانده است !!!!! تاریخ شهر رفسنجان را از چهل سال پیش با چاراویماق مقایسه کنید مجموعه

  تجاری شهر رفسنجان که به کاخ ریاست جمهوری معروف است پیشرفت این شهر را با چاراویماق بسنجید آیا هر دو برای

  ایران می باشد؟؟؟؟؟مسئولی که برای جمع آوری رزومه کاری سمت را به عهده می گیری به خود و مردم دیارت خیانت

  کرده ای و در پیشگاه خداوند موجبات عذاب خود را فراهم ساخته ای

 • جعفر عزیزپور - مرداد 26, 1395 در 9:14 ق.ظ

  باسلام.خدمت دوستان-علت های زیادی باعث شده است که این جاده وشهرستان چاراویماق موردبی توجهی قرارگرفته-بنده حقیر بعنوان سرمایه گذاردراین ۲ سال که قصدراه اندازی یک واحد تولیدی شن وماسه صرفا برای استفاده مردم واقعامحروم منطقه وتولیدمصالح ارزان قیمت وباکیفیت به خاطردسترسی راه مناسب ونزدیک میانه.میاندواب.هستم.اما باسختی های فراوان وبیشتر وعدم همکاری برخی ازمسوولان برخی ادارات مواجه شده ام-که قصددارم ازاین کارصرف نظرنمایم

 • اولدوز - مهر 5, 1395 در 11:41 ق.ظ

  باسلام
  شایسته است با مسئولین ،پیمانکاران ومجریان طرح مصاحبه وباطرح مسائل مختلف دلایل طولانی شدن وموانع کار برای برخی از مسئولین خفته … روشن شود.