• تاریخ: مرداد 24, 1395
 • شناسه خبر: 12174

نبود رغبت لازم در مالکین علل کاهش روند پیشرفت در مسکن مهر چاراویماق

مدیر بنیاد مسکن شهرستان چاراویماق گفت: از جمله مشکلات مسکن مهر شهرستان چاراویماق نبود امکانات لازم از جمله محوطه سازی، جدول کشی، نبود انشعاب فاضلاب، مسیر راه خاکی و امکانات رفاهی و نیمه ساخته رها شدن برخی از بلوک ها است ...

فروغی

به گزارش ندای چاراویماق ، فروغی که از سال ۱۳۹۱ سکان دار بنیاد مسکن شهرستان چاراویماق است در خصوص مشکلات مسکن مهر این شهرستان گفت: شروع پروژه مسکن مهر در شهرستان چاروایماق مثل دیگر پروژه های مسکن مهر کلید خورد و در حال پیشرفت بود و انتظار می رفت این پروژه در زمان مقرر به پایان برسد، ولی متاسفانه شرکت پیمانکار این پروژه در سال ۱۳۹۲ با ضامن شدن به یکی از شرکت ها در زاهدان و ورشکست شدن آن مجبور به تامین مالی بدهی های آن شرکت شده و حساب هایش توسط دادگستری مسدود گردید.

وی افزود: بنیاد مسکن چاراویماق به دلیل این سوء مدیریت از شرکت پیمانکار شکایت و تامین دلیل گردیده که قرار داد فسخ و ادامه عملیات به گروه های ساخت واگذار گردیده است.

فروغی خاطرنشان کرد: مسکن مهر شهرستان چاراویماق درقالب دو قرارداد ۸۴ واحدی و ۲۴ واحدی منعقد گردیده که در هنگام فسخ قرارداد مجموعه ۸۴ واحدی با ۶۶/۲۹درصد پیشرفت و مجموعه ۲۴ واحدی با ۲۷/۵درصد  پیشرفت تحویل گرفته شد.

وی افزود: مجموعه ۸۴ واحدی در ۷ بلوک  به مالکین تحویل داده شد که در حال حاضر۲۰ خانوار ساکن پروژه فوق می باشد.

فروغی ادامه داد: مقرر شده است مابقی عملیات اجرایی توسط خود اعضاء صورت پذیرفته و مانده تسهیلات نیز به حساب اعضاء واریز و سپس تسهیلات به فروش اقساطی تبدیل گردد که این قضیه منوط به مراجعه کل اعضا به دفترخانه جهت انتقال تسهیلات از انبوه ساز به گروه های ساخت می باشد ، علارغم پیگری های مکرر و اطلاع رسانی به غیر از دو بلوک مابقی اعضا به دفتر خانه مراجعه ننموده اند، درصورتی که کل اعضا تا مورخه ۲۰/۵/۹۵ به دفترخانه مراجعه ننمایند ، قراردادشان فسخ و به جای آنها افراد جایگزین معرفی خواهد شد.

مدیر بنیاد مسکن چاراویماق افزود: یکی دیگر از عللی که باعث کاهش روند پیشرفت مسکن مهر شده است نبود رغبت  لازم در مالکین برای همکاری با یکدیگر جهت حل مشکلات و موانع است.

فروغی در خصوص محوطه سازی مسکن مهر این شهرستان گفت: با توجه به اینکه عملیات توسط خود اعضاء ( گروه های ساخت) اجرا گردیده لذا در امر محوطه سازی خوداعضا نیز باید مشارکت داشته باشند.

وی در خصوص نبود مسیر فاضلاب در این پروژه افزود: با عنایت به این که شهر قره آغاج در حال حاضر فاقد فاضلاب شهری است ، دفع فاضلاب الزاما به صورت اجرای طرح سپتیک و هدایت چاه فاضلاب می باشد که اجرای فاضلاب شهری یکی از طرحهای اولیت دار شهرستان می باشد.

انتهای پیام/

 • ایلدیریم - مرداد 24, 1395 در 3:45 ب.ظ

  گوزل تانری نین آدیلا

  هر شهری باید با افکار و اذهان مردم ان شهر ساخته شود آپارتمان در شهر قره آغاج نمی تواند رونق بگیرد

  مسکن مهر باید در چاراویماق با شهرک سازی و ساخت خانه های ویلایی شروع می شد چرا که شهر فضای توسعه

  را دارد و همچنین تعریض شهر باعث میشد قره آغاج بزرگ شود.عملکرد شهرداری در قره آغاج بسیار بسیار ضعیف

  است شهر در خیابان چایکنار اطراف پارک مانند یک روستا می ماند امکانات منفی صفر است سرویس بهداشتی را

  روفتگر شهرداری ساعت ۱۰ قفل می کند جناب شهردار این ها کوچک ترین معضلات هستند اصلا نیازی به بودجه ندارد

  ولی شما جناب لازمی خبر دار نیستین یا شاید پارک مسافر را نمی شناسید!!!!!؟ورودی شهر از همین امروز باید برای

  ۱۰ سال آینده پارک در نقشه هایتان در نظر بگیرید تعریض و توسعه شهر را از چهار گوشه شهر پیاده نمائید چنین

  برنامه هایی می توناد جذب سرمایه نماید صدور پروانه ساخت برای زمین هایی که خانه بنا می شود تخفیف های ویژه

  در نظر بگیرید مجموعه ورزشی تفریحی و ساخت هتل در قره آغاج با حمایت از بخش خصوصی می توانید رونق به آن

  سامان دهید . یاحق