• تاریخ: مرداد 19, 1395
 • شناسه خبر: 12109

مردم هشترود و چاراویماق در قعر محرومیت زندگی می‌کنند

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس گفت: مردم هشترود و چاراویماق با وجود سرمایه‌های نهفته ذخایر زیرزمینی در این مناطق در قعر محرومیت زندگی می‌کنند. ...

امینی۰۸

به گزارش ندای چاراویماق، سید حمزه امینی در گفت‌و‌گو با فارس با اشاره به شعار دولت مبنی بر رفع معضلات اجتماعی همچون بیکاری، اظهار داشت: رفع بیکاری با شعار مقدور نیست باید کمی به مرحله عمل برسیم.

وی افزود: مردم هشترود و چاراویماق با وجود سرمایه‌های نهفته ذخایر زیرزمینی، در قعر محرومیت زندگی می‌کنند،  چند سال است شعار رفع بیکاری داده می‌شود! اما با توجه به این مساله از ذخایر و معدن هشترود و چاروایماق در راستای ایجاد اشتغال تا چه اندازه بهره برده‌ایم؟ متاسفانه هیچ اقدامی برای ایجاد شغل در این شهرستان‌ها انجام نشده است.

امینی اضافه کرد: در خصوص مسکن روستایی نیز اکثر مردم گلایه دارند، هر روز شعار می‌دهیم که باید جلوی مهاجرت‌ها را بگیریم اما این مساله چگونه امکان‌پذیر است، امروز کلانشهرها را غارت کرده‌اند و با تغییر کاربری برای مسکن مجوز داده‌اند با این حال در روستایی که فرزندان یک خانواده روستایی می‌خواهند تشکیل خانواده و زندگی بدهند و به خاطر همین وقتی می‌خواهد در قسمتی از زمین‌های خودشان مسکن بسازد همه قوانین اعمال می‌شود، اگر قرار بر اعمال قانون است در کلانشهرها و منابع طبیعی اعمال شود، چرا زورمان به روستایی‌ها می‌رسد؟

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس، بیان کرد: با این کارها در حقیقت به طور غیرمستقیم علیه روستاها اقدام می‌کنیم که حق ندارید در روستا  مسکن بسازید و باید در شهرها مسکن بسازید چراکه مسؤول رده بالایی که در آنجا ملکی دارد می‌خواهد تو از آنجا کوچ کنی تا ارزش ملک بالا برود.

وی ادامه داد: گفته می‌شود کسی حق ندارد خارج از محدوده روستاها برود، وقتی هم خارج از محدوده شد باید ۷۰ میلیون بدهد در حالی که اگر هست و نیست روستایی را جمع کنی هم ۷۰ میلیون نمی‌شود، حال چگونه برای تغییر کاربری ۷۰ میلیون پول بدهد؟ این معضلات و مشکلات باعث می‌شود که بگویند حق ندارید روستاها را بزرگ کنید و با توجه به این مساله اگر جوان روستایی بخواهد تشکیل خانواده بدهد اجبارا باید به شهرها کوچ کند.

امینی، بیان کرد: در روستاها باید حمایت کنیم تا توسعه یابند در این صورت از مهاجرت پیشگیری خواهد شد و از معضلات شهرها کاسته خواهد شد، برای اینکه مهاجرت معکوس انجام شود در روستاها سخت‌گیری نکنیم.

وی با اشاره به اهمیت بحث اشتغال در کاهش معضلات اجتماعی و اینکه گفته می شود برای اشتغال‌زایی باید سرمایه‌گذار خارجی بیاوریم، خاطرنشان کرد: در سال‌جاری که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده، اگر تنها یک فاز از سد سهند که بزرگ‌ترین سد خاکی است کار شود برای ۴ هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد، با شعار هیچ چیزی درست نمی‌شود.

 • ایلدیریم - مرداد 19, 1395 در 5:23 ب.ظ

  با سلام

  چاراویماق که سالیان سال است در خواب عمیق خفته بود اینک بیدار گشته غیور مردان و جوانان تحصیل کرده

  امروز چه در سطح چاراویماق چه در خاک آذربایجان و چه در شهرهای فارس نشین مرکز ایران فرد فرد وظیفه دارند

  متحد و یک صدا از دولت مردان درخواست رسیدگی به آن سامان مظلوم شود نمایندگان دولت در سطح شهر و

  همچنین در آذربایجان شرقی باید به چاراویماق رسیدگی شود ایلدیریم تنها یک فرد نیست صاعقه ای عظیم است

  به لطف خدا برگرفته از اقشار تحصیل کرده به داد خواهی از ندای چاراویماق پله اول را برداشته جز رسیدگی و آبادانی

  دیارمان چیزی نی خواهیم ما برای این سرزمین هستیم و از مسئولین عمل در گفتارشان را می خواهیم سرزمین ما

  از اکثریت نقطه نقطه ایران عزیز پیش تر است باید امکانات داشته باشیم و امید آن را داریم مهاجرت بالعکس از اشتباهات

  پدران مان بر ما تحمیل گشته شروع شود از نماینده مردم هشترود و چاراویماق کمال تشکر قدر دانی می شود امیدواریم

  ایشان نیز عضوی از ایلدیریم به شمار بیایند هدف خدمت به مردم مستضعف و محروم چاراومیاق و هشترود است ان شاءالله