• تاریخ: مرداد 16, 1395
 • شناسه خبر: 12030

نا عادلانه بودن برخی قوانین موجب عدم توسعه مناطق روستایی چاراویماق

فرماندار شهرستان چاراویماق در دیدار با مردم روستای قملو، با اشاره به محروم بودن این روستا از نعمت برق، ناعادلانه بودن برخی قوانین را موجب عدم توسعه و گسترش مناطق روستایی این شهرستان عنوان کرد. ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای چاراویماق، به نقل از روابط عمومی فرمانداری چاراویماق ؛  فرماندار  شهرستان و امینی، نماینده مردم هشترود و چاراویماق به همراه جمعی از اعضای شورای اداری با حضور در روستای قملو از توابع بخش مرکزی چاراویماق به مشکلات اهالی این روستا و روستاهای همجوار رسیدگی کردند.

بلال زاده در این دیدار، با اشاره به محروم بودن این روستا از نعمت برق، ناعادلانه بودن برخی قوانین را موجب عدم توسعه و گسترش مناطق روستایی این شهرستان عنوان کرد.

وی ملاک قرار دادن جمعیت روستاها برای ایجاد شبکه برق، آب و گاز را نوعی بی عدالتی در حق روستاهای کم جمعیت دانست و از نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی خواست تا در خصوص اصلاح این قانون اقدامات لازم را انجام دهند.

فرماندار چاراویماق در این نشست صمیمی از مدیریت توزیع برق شهرستان خواست تا مشکل برق رسانی به روستای قملو را از طریق راهها و ضوابط قانونی بررسی و حل نماید.

امینی، نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به عقب بودن این شهرستان از برنامه توسعه و مغفول ماندن شهرستان در زمینه تخصیص اعتبارات عمرانی گفت: باید همه مسؤولان دستگاههای اجرایی در حوزه فعالیت خود تمام انرژی و پتانسیل خود را برای جذب حداکثر اعتبارات به کار برند تا بتوان گام مؤثری در پیشرفت و توسعه شهرستان، بالاخص در بخش روستایی برداشت.

۳۰ ۳۱ ۳۲

 • ایلدیریم - مرداد 16, 1395 در 3:41 ب.ظ

  با سلام

  جناب بلال زاده فرماندار محترم شهرستان چاراویماق از حضرتعالی خواهشمند است اولویت رسیدگی به روستاها

  تمامی روستاها باید از امکانات اولیه برخوردار باشند . دوم راه تردد تمامی روستاها آسفالت گردد . سوم حمایت آن

  مقام محترم از اشخاص که در فصل های بهار و تابستان و پاییز جهت زارعت در آن سامان برای کشت و برداشت

  محصول در روستای خود حضور دارد زیرا که برخی مشاهده می شود روستاییان از تردد و ساکن بودن مهاجرین در

  روستای خود ناراحت هستن یا گاهی موحب اذیت مهاجرین شده اند حمایت فرمانداری می تواند در روند توسعه و

  همچنین در آمد آن شهرستان تاثیر داشته باشد .امنیت و حمایت از مهاجرین موجب بازگشت بیشتر اقشار ساکن

  در شهرهای تهران اسلام شهرو شهرقم می گردد .