• تاریخ: مرداد 13, 1395
 • شناسه خبر: 11998

مهار تورم از سوی دولت قابل تقدیر است

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خدمات دولت باید در جامعه تبیین شود، گفت: مهار تورم از سوی دولت تدبیر و امید در سه سال اخیر قابل قدردانی است. ...

۸۲۱۷۳۵۱۶-۷۰۹۰۹۹۰۶

به گزارش ندای چاراویماق به نقل از ایرنا؛ سیدحمزه امینی، روز سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و هم اندیشی تولیدکنندگان و کارآفرینان با دستگاه های اجرایی این شهرستان افزود: کم کاری مسئولان برخی ادارات باعث می شود تا خدمات دولت به درستی به مردم بازگو نشود.
وی یادآوری کرد: اقتصاد کشورمان اکنون مورد هجوم و توطئه دشمنان قرار گرفته و باید با حمایت از تولید داخلی، به مبارزه با هجمه دشمنان برویم.
نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی با درخواست از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این منطقه گفت: مسئولان ادارات و روسای بانک ها باید برخورد خوب و شایسته ای با سرمایه گذاران داشته باشند و نباید آن ها را در پیچ و خم ادارات سر درگم کنند.
امینی، ادامه داد: با سرمایه گذارانی که به نام هشترود تسهیلات دریافت و در شهرهای دیگر سرمایه گذاری کرده اند برخورد خواهد شد و سرمایه آن ها باید به این شهرستان برگشت داده شود.
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: مسئولان واحدهای تولیدی که بتوانند در روستاها اشتغال ایجاد کنند، تسهیلات ۲۰ میلیارد ریالی با سود ۳ درصد دریافت خواهند کرد.
طاهری، با بیان اینکه سود این تسهیلات در روستاهای مرزی صفر درصد است، افزود: برای واحدهای تولیدی با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و دارای مشکل مالی، تسهیلات یارانه ای ۱۶ درصد پرداخت می شود.
وی، از اعمال معافیت های بیمه ای برای واحدهای تولیدی خبر داد و اظهار کرد: واحدهایی که مازاد بر نیروی فعلی خود، افراد جویای کار جدید جذب کنند، از این معافیت ها برخوردار خواهند شد.
فرماندار هشترود نیز در این جلسه از آب رسانی از سد سهند به شهرک صنعتی پروفسور هشترودی تا پایان امسال با اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: تمام زیرساخت ها از جمله برق، تلفن، راه دسترسی به راه آهن و آزاد راه در این شهرک آماده است.
حسن مستفید، با بیان اینکه سرمایه گذاران این شهرک علاوه بر دریافت تسهیلات از معافیت های مالیاتی نیز برخوردار خواهند شد، افزود: با ادارات و بانک هایی که برخورد ناشایست با کارآفرینان و سرمایه گذاران داشته باشند، برخورد خواهد شد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی هشترود نیز در این جلسه گفت: سه هزار کارگاه تولیدی در این شهرستان فعالیت می کند که ۳۰ مورد آن ها غیر فعال است.
علی آقائی، با بیان اینکه در این کارگاه ها ۹ هزار نفر مشغول به کارند، افزود: ۲ هزار و ۶۰۳ نفر افراد جویای کار در این شهرستان شناسایی شده اند که هزار و ۸۳۹ نفر آن ها مرد و بقیه زن هستند.
وی با اشاره به اینکه بیشتر افراد جویای کار تحصیلات دانشگاهی دارند، اظهار کرد: در سال گذشته چهار میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال وام برای مشاغل خانگی در این شهرستان اعطا شده است.
در این جلسه کارفرمایان و تولیدکنندگان با بیان مشکلات خود، رفع آن ها را از سوی مسئولان خواستار شدند.
شهرستان هشترود با حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

 • ایلدیریم - مرداد 16, 1395 در 7:44 ب.ظ

  باسلام

  جناب امینی مهار کدام تورم ستودنی است!!!!!!!!!!!!!!؟معیشت مردم را مگر نمی بینید؟ مثال مرغ در اول دولت فعلی

  کیلویی ۵۳۰۰ تومان بود اینک به فراتر از ۹۰۰۰کیلویی رسیده. ساخت و ساز در کل کشور به ۲۰ درصد رسیده !!!!!!!!!

  خواهشمند است با اندیشه و ملاک مطلب را بیان نمائید.

 • عباسعلی شیخی ازروستای اغجریش - آذر 2, 1395 در 12:54 ب.ظ

  باسلام جناب امینی بانک کشاورزی ۲۰میلیون وام به من نداد جهاد برای کشت پاییز نوشته بودانهم باسود۱۸ درصد
  ۲۰میلیاردریال تهسیلات ازکجا میارین به واحدهای تولیدی بدین
  خاهشن قولای سرخرمن به مردم ندین خود شما هم به من گفتین اعتبارنیست
  پس ازکجا میارین