• تاریخ: تیر 28, 1395
 • شناسه خبر: 11776

چاراویماق روی ریل توسعه صنعت گردشگری

شهرستان چاراویماق این روزها میزبان تابستان گرم و میهمانان تابستانی است. ...

به گزارش ندای چاراویماق، مردم چاراویماق طی چند روز اخیر شاهد اتفاقات فرخنده ای در شهرستان خود بودند، در همین هفته ای که گذشت، ۱۲ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در این شهرستان، با حضور فرماندار شهرستان چاراویماق به مناسبت هفته بهزیستی به بهره برداری رسید.

فرماندار شهرستان چاراویماق در مراسم بهره برداری از این واحدهای مسکونی با اشاره به اینکه از این واحدها،  ۵ واحد مسکونی برای مددجویان دارای دو معلول و بیشتر و ۷ واحد مسکونی برای مددجویان دارای یک نفر معلول در نظر گرفته شده است، با استناد به گفته های معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی از  اختصاص کمک ۱۸۰ میلیون ریالی به خانواده های دارای دو معلول و بیشتر و کمک تا سقف ۸۰ میلیون ریالی به خانواده های دارای یک معلول خبر داد.

۱۹-۴۲۰x281

عیادت “رحیم بلال زاده” فرماندار شهرستان چاراویماق، “جواد ایمان زاده” معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی استان و اعضای شورای اداری شهرستان چاراویماق از چند بیمار ضایعه نخاعی و رسیدگی به مشکلات آن ها از نکات قابل توجه پس از این مراسم بود. اما این تنها خبر خوش برای چاراویماقی ها نبود و معاون فرماندار چاراویماق در این هفته از اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای مجتمع آب درمانی منشگه خبر داد. خبری که شادی دل مردم این شهرستان را به همراه داشت.

معاون فرماندار چاراویماق در جلسه کارگروه گردشگری با اعلام این خبر افزود: این میزان سرمایه از محل اعتبارات اقتصاد مقاومتی تخصیص یافته است و جذب آن قدم مؤثری در جذب گردشگر و معرفی شهرستان به عنوان منطقه گردشگری محسوب می شود.

۱۱۰-۴۲۰x281

 

“عیسی صادقی” در این جلسه که با هدف هماهنگی سفرهای تابستانی برگزار شد، خواستار همکاری کلیه ادارات و دستگاه های اجرایی برای استقبال از مسافران شد و ادامه داد: امیدواریم با همکاری و همدلی بین مسئولان اجرایی در جهت احصاء و معرفی ظرفیت های توریستی شهرستان و ترویج فرهنگ جذب گردشگران در بین مردم، بتوانیم خاطره خوبی در ذهن مسافران و گردشگران عزیز ایجاد کنیم.

ناگفته نماند، شهرستان چاراویماق با دارا بودن جاذبه های گردشگری همچون مجتمع آب درمانی آبگرم، مجتمع آب درمانی منشگه، چشمه اسرار آمیز پیر سقا و طبیعت بکر و خوش آب و هوا از جمله شهرستانهای دیدنی استان آذربایجان شرقی می باشد و به همین منظور در ایام تابستان مدارس زینبیه و کوثر و هم چنین خانه معلم شهر قره آغاج با ظرفیت روزانه ۲۵۰ نفر  برای اسکان و پذیرایی از مسافران تابستانی آماده شده اند. شهرستان چاراویماق در تابستان علاوه بر پذیرایی از گردشگران، از حضور اردوهای جهادی به مناطق محروم شهرستان نیز بهره مند خواهد بود. این ام را معاون فرماندار چاراویماق در جلسه هماهنگی برگزاری اردوهای جهادی در شهرستان چاراویماق مطرح کرد و گفت: اردوهای جهادی در پنج بخش فرهنگی، کشاورزی، عمرانی، دامپزشکی و پزشکی برگزار می‌شود و دانشجویانی که در این اردوها شرکت دارند، برحسب تخصص خود، در طول مدت برگزاری این اردو برای روستائیان محروم در زمینه های فوق ارائه خدمت خواهند کرد.

صادقی  با اشاره به اینکه سرپرست گروه جهادی اعزام شده به شهرستان چاراویماق، از آمادگی کامل این گروه جهت انجام عملیات عمرانی و بهسازی در روستاهای نیازمند خبر داده است، خواستار همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط و بخشداری ها را در مورد نیاز سنجی و تأمین نیازهای تجهیزاتی و خودرویی جهاد گران شد.

تمام این اتفاقات خجسته را باید به فال نیک گرفت، چرا که هم مردم شهرستامن چاراویماق لایق بهترین امکانات هستند و هم سایر مردم استان و کشور نیز با بهبود امکانات زیرساختی گردشگری در این منطقه، می توانند از جاذبه های طبیعی آن بهره ببرند.

انتهای پیام/

 • ایلدیریم - تیر 28, 1395 در 7:56 ب.ظ

  باسلام

  نویسنده محترم بهره برداری ازخانه های ساخته شده چه ربطی به توسعه صنعت گردشگری چاراویماق دارد!!!!!!!!!!؟

  صنعت گردشگری وقتی توسعه می یابد که راه تردد برای وسایل نقلیه به چشمه پیرسقا یا آبگرم یا منشیکه و همچنین

  هتل برای اسکان گردشگران در تمام فصول سال میسر گرددو همچنین برای سهولت و راحتی مسافرین مینی بوس هایی

  شهرداری قره آغاج در مسیر چشمه پیر سقا و آبگرم تهیه نماید و در جلوه شهر اندکی نمایان شود پیش از این نیز در زمان

  برادرمهندس بدر شکوهی نوشته هایی برای تذکر در ندای چاراویماق یادآوری کردیم اما هیچ گونه تغییراتی در چاراویماق

  دیده نشد .امروز نیز به جناب فرماندار آقای رحیم بلال زاده و همچنین آقای لازمی عنوان می نمائیم تا در جهت جذب

  گردشگر که اغلب مهاجرین آن سامان به مرکز ایران هستن .قابل ذکر است آنان که در مرکز ایران چه در تهران یا اسلامشهر

  یا شهر مقدس قم ساکن هستن با اقوام دیگر ایران وصلت هایی صورت گرفته که اکثر مواقع با چاراویماقی ها همسفر

  میشوند. اینک از همین جا در شروع دوره نماینده محترم آن دیار جناب سید حمزه امینی درخواست می شود تمامی

  مشکلات و خواسته های آن منطقه محروم چاراویماق مظلوم را به اطلاع فرد فرد مسئولین استانی و کشوری برساند.تا

  همگی شاهد شکوفایی شهرستان چاراویماق باشیم ان شاء الله