• تاریخ: شهریور 18, 1395
 • شناسه خبر: 11469

جالی خالی تندیس مفاخر و نمادهای شهرستانی در میادین شهر قره اغاج

دنیای امروز دنیای برند سازی است و اگر به گردشگری به عنوان یک صنعت بنگریم باید برای گردشگری شهرمان نیز برند های خاصی تعریف کنیم که هر کدام زاویه ای از جاذبه های گردشگری در بخش طبیعی، صنعتی، تاریخی، تفریحی و دست ساز را شا ...

رنگ-آمیزی-تندیس-میدان-غدیر-۲

به گزارش ندای چاراویماق،‌ سنبل ها و نمادهای شهری می توانند به عنوان یکی از  شاخصه های اصلی در بحث گردشگری مطرح شوند که می توان از آن برای معرفی بهتر جاذبه های شهری بهره برد.

بسیاری از شهرها و کشورهای دنیا با بهره گیری از الگوهای طبیعی و تاریخی اقدام به نصب نمادها و تندیس هایی در شهر می کنند که به نوبه خود علاوه بر جنبه بصری و زیبایی خاصی که به شهر می بخشد می تواند در جذب گردشگر نیز موثر باشد.

شهرستان چاراویماق  با داشتن  مناظر طبیعی و تاریخی بسیار غنی، متأسفانه تا کنون هیچ گاه نتوانسته از ظرفیت‌های موجود خود به نحو مطلوب استفاده نماید.

عدم برنامه ریزی و آینده نگری در بحث المان‎های شهری سبب شده است که از نمادها در میادین شهر قره اغاج   استفاده نگردد.

چند مورد از نمادها و سمبل‌های شهرستان چاراویماق جهت پیشنهاد و نصب آن ها در میادین شهر ارائه می‌گردد.

خوشه طلایی گندم

طراحی و احداث نماد گندم به عنوان سرزمین خوشه های طلایی ایران در ورودی شهر قره اغاج  با توجه به کشاورزی بودن  در این منطقه، می تواند یکی از نمادهای خوب برای شهرستان چاراویماق  باشد.

 

معدن های چارایماق

 

با توجه به اینکه چاراویماق قطب تولید معدن هستش میتوان با نسب المانی در معادین شهر این پتانسیل ناشناخته را به گردشگران معرفی کرد

 

آبگرم های طبیعی

 

با معرفی آبگرم های طبیعی منشکه و ابگرم(ایستی سو) می توان چاراویماق را به قطب گردشگری جنوب استان معرفی کرد.

دامداری

با توجه به اینکه اکثر مردم چاراویماق دامداری و دام پروری میکنند می توان با شناساندن این پتانسیل چاراویماق را به قطب تولید گوشت در استان معرفی کرد

ماهی

طراحی و نصب تندیس ماهی  که در شهرستان چاراویماق از چندین سال پیش پرورش داده میشود ولی متاسفانه عدم شناخت مردم خود منطقه و دیگر شهرستان ها باعث شده مردم و گردشگران شناخت کافی نداشته باشند

و چندین نماد دیگر . . .

 

دنیای امروز دنیای برند سازی است  و اگر به گردشگری به عنوان یک صنعت بنگریم باید برای گردشگری شهرمان نیز برند های خاصی تعریف کنیم که هر کدام زاویه ای از جاذبه های گردشگری در بخش طبیعی، صنعتی، تاریخی، تفریحی و دست ساز را شامل شود تا بتوانیم آنگونه که باید و شاید در معرفی چاراویماق موفق عمل کنیم.

امیدوارم مسئولین محترم شهرستان به خصوص شهردار و شورای شهر قره اغاج  جهت نصب نمادهای شهرستان دست به کار شوند و یا تلفیقی از مفاخر و نمادهای شهرستان را در یکی از میدان شهر جامعه عمل بپوشانند.

 

خبرنگار:هادی عباس زاده

 • جهانگیر مدنی واحمد مدنی - فروردین 14, 1396 در 6:23 ق.ظ

  بسم الله الرحمن الرحیم
  برادر بزرگوار جناب آقای عیوض عرفانی
  نوید مسرت بخش انتصاب شایسته ی حضرت عالی را به سمت معاون فرماندار شهرستان چاراویماق تبریک و تهنیت عرض نموده‏‌‏‌‏، بی شک سوابق ،تجارب و درایت ارزشمند جناب عالی در جایگاه های مختلف مدیریت سیاسی و اجتماعی نوید بخش حرکتی نو و تلاش مضاعف و با شتاب بیشتر در خدمت به مردم فهیم، فرهیخته، شهید پرور و ولایتمدار شهرستان خوشه طلایی است .
  امید است در سالی که توسط رهبری معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی ، تولید اشتغال نامگذاری شده است ، با بهره گیری از تخصص و تجربه مدیریتی حضرتعالی ، شاهد به ثمر نشستن منویات معظم له و اهداف دولت تدبیر و امید دردیارخوشه طلایی گندم باشیم.
  ارادتمندشما جهانگیر مدنی و احمد مهدوی