• تاریخ: فروردین 17, 1395
  • شناسه خبر: 10701

افتتاح کارگاه آموزشی قالی بافی در چاراویماق

دومین کارگاه آموزشی قالی بافی کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در شهرستان چاراویماق افتتاح شد. ...

۸۲۰۲۲۶۶۱-۷۰۶۲۸۷۸۴

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی روز سه شنبه در این آیین گفت: شهرستان چاراویماق دارای ظرفیت های قابل توجهی در تولید قالی بوده و در این راستا باید با استفاده از توانمندی فکری و اقتصادی خانواده ها و تعامل و همکاری ادارات از این قابلیت ها برای اشتغال زایی استفاده کرد.
حسین دشتی، افزود: کارگاه های قالی بافی در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی با اولویت مناطق محروم اجرا می شود و در این راستا بهره مندی از توانمندی و اعتماد عمومی و مشارکت تمامی نهادها ضروری است.
وی یادآوری کرد: این طرح ها برای اولین بار در این شهرستان به تعداد دو کارگاه آموزشی راه اندازی شده و تحت نظارت کمیته امداد امام (ره) و زیر نظر مربیان مجرب سازمان فنی حرفه ای آموزش های لازم به مددجویان ارایه می شود.
مدیرکل کمیته امداد (ره) آذربایجان شرقی اظهار کرد: در پایان دوره علاوه بر ارایه مدرک آموزش فنی و حرفه ای، امکانات لازم جهت بافت فرش در اختیار کارآموزان بافنده قرار می گیرد.
دشتی، ادامه داد: کسانی که در این دوره ها شرکت کنند با گذراندن دوره های آموزشی و اخذ مجوز از سازمان فنی حرفه ای، مشمول دریافت تسهیلات ۵۰ میلیون ریالی تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال می شوند.
وی گفت: تمامی هزینه های آموزشی مددجویان بر عهده کمیته امداد بوده و برای هر تخته فرش مبلغ چهار میلیون ریال هزینه شده است.
فرماندار چاراویماق نیز در این آیین گفت: بخشداران و دهیاران موظفند برای ترویج و گسترش فرهنگ اشتغالزایی با سایر ادارات و دستگاه های همکاری کنند.
علی بدرشکوهی، افزود: اجرای این طرح ها نوعی کمک مالی به خانواده‌های نیازمند بوده زیرا آن ها از این طریق نحوه کسب درآمد را فرا می‌گیرند.
وی یادآوری کرد: هم اکنون ۱۱۰ نفر در این دو کارگاه (روستاهای گویجه قلعه و ایستی سو) مشغول گذراندن دوره های آموزشی هستند و این کارگاه ها به منظور ارایه آموزش رایگان به افراد زیر پوشش کمیته امداد احداث شده است.
در این آیین، کارگاه آموزش قالی بافی روستای ایستی سو شهرستان چاراویماق با حضور جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.